Makijaż ślubny


Makijaż ślubny to zdecydowanie moja ulubiona „działka” w fachu wizażysty. Wymagający, łączący w sobie makijaż dzienny, wieczorowy i fotograficzny, narażony na warunki atmosferyczne, wzruszenie i ekspresje gości jest tym co naprawdę testuje umiejętności.

Mając na uwadze, że jest częścią bardzo ważnego dnia w życiu kobiety trudno nie podejść do niego jak do wyzwania i nie oczekiwać od siebie 101%.

Jak pracuję

Makijaż próbny

Makijaż ślubny zawsze poprzedza makijaż próbny. Nie robię wyjątków od tej reguły i nie negocjuję w tym temacie ;) Dlaczego? Bo to pewność dla Ciebie – wiesz jak będzie wyglądał makijaż w dniu ceremonii, wiesz, że będzie trwały i niezawodny i wiesz, że będziesz dobrze czuła się w swojej skórze, oraz pewność dla mnie z tych samych powodów, które wypisałam wyżej.

Wywiad

Bardzo dużą wagę przywiązuje do wywiadu i od niego wszystko się zaczyna. Im więcej wiem o skórze, jej pielęgnacji i bolączkach tym łatwiej mi zaproponować kosmetyki, które zadbają o cerę na tyle, by każdy makijaż wyglądał piękniej. Zawsze podkreślam, że pielęgnacja to 70% makijażu i warto o tym pamiętać nie tylko przed ślubem. Drobnym druczkiem dodam, że żaden krem nie zadziała od samego stania na półce w łazience. ;)

Codzienne zwyczaje

Drugim krokiem jest poznanie codziennych, makijażowych zwyczajów. Czy makijaż wykonywany jest codziennie, jakimi kosmetykami, które elementy twarzy powinny być uwidocznione, a które najlepiej skierować na drugi plan. Same najlepiej wiemy co nam się podoba w nas samych, a taki opis znacznie ułatwia późniejszą konfrontację oczekiwań z sytuacją realną.

Inspiracje

Czas na przejście do inspiracji. Zawsze proszę o ich przygotowanie i razem je omawiamy. Inspiracje są ważne, bo stanowią istotny punkt wyjścia dla późniejszych poczynań, choć finalnie makijaż nierzadko znacząco odbiega od pierwotnych zamierzeń. Dzięki nim łatwiej zaproponować kolorystykę i intensywność, omówić słabe i mocne strony każdej propozycji i wybrać elementy idealnie pasujące do Twojej urody.

Galeria

Makijaż ślubny powinien być trwały i pasujący do urody. Nie zgadzam się, że „ma być” delikatny, jedynie w brązach czy niewidoczny – coraz rzadziej, ale wciąż krążą po świecie takie teorie. Makijaż jest częścią stylizacji i powinien pasować do Ciebie, nie do bukietu, butów czy wystroju sali.  Sama najbardziej lubię makijaże mocno podkreślające oczy, z idealnie wyrównaną, rozświetloną cerą i uwydatnionymi kościami policzkowymi, ale Twój makijaż może wyglądać jak tylko chcesz!