Makijaż ślubny – najczęstsze dylematy

Makijaż to ważny element całej ślubnej stylizacji. Na podstawie wielu rozmów telefonicznych i maili postanowiłam poruszyć tu temat 5 najczęstszych dylematów, które prędzej czy później dopadną i Ciebie 🙂

a7

fot. Monika Młodawska

1. Czy potrzebuję makijażystki?

Daleka jestem od sugerowania, że tak, oczywiście i na pewno. Wszystko zależy od Ciebie, tego czy malujesz się na co dzień, czy dobrze czujesz się w tej sztuce i czy chcesz generować kolejny koszt. Co przemawia na korzyść oddania się w ręce profesjonalistki?

Makijaż uzupełnia stylizację. Pamiętaj, że na głowie będziesz mieć welon lub misterne upięcie i wystąpisz w kreacji dalekiej od standardowej. Na takim tle twarz nie może zginąć. Odpowiedni makijaż będzie trwały (ma wytrzymać do rana!) i dobrze wyglądający zarówno w świetle dziennym jak i na zdjęciach. Dochodzi kwestia nerwów – w czasie ślubnych przygotowań czas malowania to często chwila oddechu i relaksu, masz pewność, że finalnego efektu nie zepsują Twoje zestresowane dłonie.

a1

Jeśli zdecydujesz się na samodzielny makijaż: koniecznie przećwicz go wcześniej i zaopatrz się w kosmetyki o przedłużonej trwałości. Wybieraj takie, które wykorzystasz w przyszłości – wydanie 300zł na paletkę, której użyjesz raz to mało ekonomiczny pomysł. Koniecznie zainwestuj w Fixer Spray!

2.Makijaż próbny – po co, na co i kiedy

Wiele kobiet pyta mnie, czy musimy robić próbny makijaż. Ja osobiście bez próby nie podejmuję się malowania w dniu ślubu. Czemu? Bo to zbyt ważny dzień na kombinowanie i testowanie. Makijaż próbny to spokój Panny Młodej – wie, jakiego efektu ma się spodziewać w dniu ślubu, jest już pewna, że makijaż jest trwały i nie uczuliły jej żadne kosmetyki. To również mój spokój, bo wiem, że wszystko jest tak, jak należy. Podczas makijażu próbnego mamy możliwość porozmawiać, ocenić stan cery, przejrzeć inspirację, omówić oczekiwania i w końcu – malować, malować i malować, aż efekt okaże się TYM pożądanym. Kiedy umawiać się na makijaż próbny? Najlepiej o podobnej porze roku, co makijaż zasadniczy. Jeśli planujesz ślub w sierpniu, a chcesz wykonać próbny w styczniu to miej na uwadze, że zimą skóra jest blada i przesuszona, wymaga zupełnie innych kosmetyków i w innej kolorystyce będziesz czuła się dobrze.

a2                  a13

 3. Inspiracje

Inspiracji jest całe mnóstwo! Możesz przeglądać Internet (tu szczególnie polecam serwisy pinterest.com i weheartit.com) lub czasopisma. Wszystko, co pomoże w określeniu Twoich oczekiwań będzie bardzo przydatne.

a8

 

fot. Monika Młodawska

 

 4. Zabiegi kosmetyczne

Jeśli planujesz oddać się jakimś zabiegom kosmetycznym lub testować nowinki np. nowy krem to nie rób tego bezpośrednio przed ślubem. Tydzień przed dniem ceremonii skóra powinna dostawać tylko to, co zna. Pomoże uniknąć to podrażnień, alergii i wyprysków.

a10

fot. Mariusz Duda www.mariuszduda.pl

5. Makijaż właściwy, czyli nadszedł Wielki Dzień

Im bardziej jesteś wyspana tym lepiej wygląda buzia. W dniu poprzedzającym dokładnie zmyj makijaż i nałóż krem. Możesz skorzystać z żelowych kompresów pod oczy, które sprawdzą się, gdy jednak noc nie zapowiada się na przespaną 😉 Rano najlepiej przemyć twarz płynem micelarnym lub tonikiem. Możesz nałożyć krem, ale maksymalnie na 2h przed wykonywaniem makijażu. Tak przygotowana cera będzie wyglądała promiennie, a optymalne nawilżenie i nieprzeciążenie produktami kosmetycznymi zapewni lepszą trwałość makijażu właściwego – pamiętaj o tym szczególnie wtedy, gdy masz skłonność do błyszczenia skóry.

 6.Jakie kosmetyki zabrać ze sobą?

 

Jeśli makijaż został wykonany i utrwalony prawidłowo to możesz być o niego spokojna cały dzień i noc. W podręcznej kosmetyczce przydadzą się jedynie: balsam nawilżający do ust, puder w kamieniu i róż.

 

PS. Wszystkie makijaże na powyższych zdjęciach są mojego autorstwa. Jeśli masz pytania, wątpliwości, potrzebujesz porady w kwestii kosmetyków lub chcesz zarezerwować termin napisz do mnie: kontakt@ulawilgierz.pl